Manga Journey
prawdopodobnie najlepsze polskie skanlacje w sieci

FAQ

Jak mogę się z wami skontaktować?

Pisz na maila [email protected] .

Zarejestrowałem się na forum, ale nie aktywowaliście mi konta!

Z powodu dużej ilości botów logujących się na naszym forum i piszącym nietuzinkowe propozycje o niedwuznacznej treści musieliśmy wprowadzić ograniczenia logowania się na forum. Napisz do nas mail, podając swój login, a aktywujemy Twoje konto :).

Dlaczego tak rzadko dodajecie nowe rozdziały?

Ponieważ poza wydawaniem kolejnych rozdziałów pracujemy, uczymy się i staramy się raz na jakiś czas wyjść na spotkanie z przyjaciółmi.

Może moglibyście przetłumaczyć mangę "..."?

Niestety skończyły się wesołe czasy, gdy moglibyśmy brać tysiące projektów. Obecnie sami dobieramy sobie wąskie grono nowych projektów.

Chcę do was dołączyć! Mogę?

No pewnie! Kliknij po prawej w zakładkę "Rekrutacja", ściągnij interesujący cię test i postępuj wg wskazówek. W razie pytań pisz na maila, zawsze odpisujemy!

Chciałbym skorzystać z waszych skanów, co zrobić?

Napisz do nas maila z wyjaśnieniem, do czego będą ci one potrzebne. Wtedy podejmiemy decyzję.

Jestem z grupy "X" i chciałbym nawiązać z wami współpracę. Co robić?

Skontaktuj się z nami mailowo i podaj wszystkie szczegóły dotyczące projektu, wtedy podejmiemy decyzję.

Jestem z grupy "X" i chciałbym, byście oddali nam planowany projekt "Y".

To pytanie ostatnio jest tak często zadawane, że postanowiliśmy wrzucić je na stałe do FAQ. Nasza odpowiedź brzmi NIE. Dlaczego?
1. Mangi na stronie nie "należą" do nas. Nie jesteśmy właścicielami praw autorskich, nie rysowaliśmy ich - my tylko tłumaczymy. Więc pytanie się o przekazanie czegoś, czego tak naprawdę nie posiadamy, jest trochę dziwne.
2. Mangi trafiają do działu Planowane wyłącznie w momencie, gdy rozpoczynają się nad nimi prace i na 100% zostaną przez nas wydane, wcześniej czy później. Nie jest to lista typu "bardzo chcemy zrobić poniższe 984729341374094 mang", ale "robimy to".
3. Jesteśmy starej daty skanlatorami i nie rządzimy się prawami 'kto pierwszy zaklepie projekt'. Jeśli jesteś ogromnym fanem konkretnego tytułu i chcesz wydać swoją wersję - droga wolna. Oczywiście, jeśli nie uważasz ponownego robienia za marnowanie swojego czasu :)
4. Jointy są możliwe, ale mało prawdopodobne - z wieloletniego doświadczenia wiemy, że nie wypalają, hm.

Chcę mieć swój avatar przy komentarzach. Gdzie go ustawić?

Nie u nas ;) Musisz przejść na stronę gravatar.com, tam założyć konto, skonfigurować adres e-mail, który będziesz podawać w komentarzach.
Zawsze będziesz mieć możliwość zmiany avka, ale to jest już w innym FAQ.

Czyje twarze są wyrzeźbione w Górze Rushmore?

Są to twarze amerykańskich prezydentów: George'a Washingtona, Thomasa Jeffersona, Theodore'a Roosevelta i Abrahama Lincolna.

Jak brzmi pełny tytuł Franciszka Józefa?

Jego pełny tytuł brzmi: "Franciszek Józef I z Bożej Łaski cesarz Austrii, apostolski król Węgier, król Czech, Dalmacji, Chorwacji, Slawonii, Galicji, Lodomerii i Ilyrii, król Jerozolimy etc., etc... arcyksiążę Austrii, wielki książę Toskanii i Krakowa, książę Lotaryngii, Salzburga, Styrii, Karyntii, Krajiny i Bukowiny, wielki książę Siedmiogrodu, margrabia Moraw, książę Górnego i Dolnego Śląska, Modeny, Parmy, Piacenzy, Guastalli, Oświęcimia i Zatora, Cieszyna, Frulii, Raguzy i Zadaru, uksiążęcony hrabia Habsburga i Tyrolu, Kyburga, Gorycji i Gradiszki, książę Trydentu i Brixen, margrabia Łużyc Dolnych i Górnych oraz Istrii, hrabia Hohenembs, Feldkirch, Bregenz, Sonnenebergu, pan Triestu, Cattaro i Marchii Słoweńskiej, wielki wojewoda województwa Serbii, etc., etc., ...". Tak, "etc." jest częścią tytułu.

Po co nam wiedza o pełnym tytule Franciszka Józefa?

Jego podobizna znajduje się na każdej butelce wody mineralnej Żywiec Zdrój. Wypowiedzenie pełnego tytułu w towarzystwie, przy okazji picia wody = +20 do lansu xD

Jak szybko biega struś?

Struś na dłuższych dystansach biega z prędkością 50 km/h. Przy sprincie rozwija prędkość nawet do 70 km/h!

Jaki jest kod na pieniądze w grze The Sims 3? Jak go wpisać?

Otwórz grę, wciśnij ctrl+shift+c i wpisz "motherlode". Po wciśnięciu klawisza Enter twój sim powinien być już całkiem nadziany. :)

Dlaczego jak pociąg jedzie to stuka?

Pociąg porusza się na kołach. Obwód koła wynosi 2*pi*r. 2 to liczba całkowita, r to promień, czyli wartość wymierna, a pi to 3 z hakiem. I to właśnie ten hak tak stuka.

Ile trwa dzień na Merkurym?

Merkuriańska doba trwa 176 ziemskich dni.